November 27, 2020
Portali Shprehja

E infektuara me COVID-19 del nga vetë izolimi në Vërmicë

Një femër e infektuar me COVID-19 ka dal nga vetë izolimi duke mos u përmbajtur rekomandimeve të IKSHPK-së dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 17:00 pikën kufitare të Kosovës, në Vërmicë.

Siç thuhet në raport, ndaj saj është hapur rasti “përhapje e sëmundjeve ngjitëse”.

“Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi që e njëjta derisa ka qenë me COVID-19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, thuhet në raport. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Sulm me armë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, plagoset një person

admin

Policia arrestoi tre shtetas të huaj të kërkuar nga INTERPOL-i

admin

Policia shpall në kërkim të arratisurin nga burgu

admin

Leave a Comment