18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

E kërkon ish-ekipi i Canës, Gatuzo merr vendim

Xhenaro Gatuzo ka marrë një ofertë surprizë nga Franca dhe ka kërkuar kohë për t’u menduar. Klubi i Nantes ka zgjedhur ish-trajnerin e Milanit për t’i besuar stolin e ekipit.

Kalabrezi ka marrë 48 orë kohë për t’u menduar dhe ju ka kthyer përgjigje negative drejtuesve francezë. Gatuzo e ka parë të arsyeshme për të refuzuar këtë ofertë.

Nantes nuk ka humbur kohë dhe ka nisur tratativat me një tjetër trajner italian. I përzgjedhuri i radhës është Valter Zenga, i cili mund të provojë emocionet e kampionatit francez.

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja