November 29, 2021
Portali Shprehja

“E kishim nën kontroll fitoren, nuk e kuptoj se si…” Pochettino, e dëgjove në radio ndeshjen?

Fitore dhe vendi i pare ne grup! Pep Guardiola, menaxheri i Manchester Cityt, foli për Sky pas Manchester City-PSG 2-1: “Ju mund të humbni, por nuk u mërzita sepse ne nuk po luanim keq.

Kur bën keto paraqitje, pse më duhet të shqetësohem? Ne luajtëm në mënyrë të ngjashme në Paris, shenuam dhe rikuperuam gjithçka.

Tact Watches

Jemi të kënaqur me fitoren në grup, tani po mendojmë për kampionatin për të shkuar në shkurt në mënyrën më të mirë të mundshme”.

Sa e rëndësishme është fitimi i grupit?

“Është një mesazh i bukur, do të thotë që ne ishim vetvetja. Sa më shumë që i lëmë lojtarët e fortë larg objektivit tonë, aq më pak të rrezikshëm janë ata. Për lojtarët që kemi duhet të kemi më shumë kontroll, sot shkoi mirë, më mirë se ndeshja e parë”.

Trajneri i PSG-së, Mauricio Pochettino, komentoi – siç raportohet nga faqja e internetit L’Equipe – për humbjen kundër Manchester City:

“Ata filluan më mirë, duke qenë shumë agresivë në presing. Ka pasur disa gjëra të mira dhe disa që duhen përmirësuar. Pasi e mbyllëm pjesën e parë me rezultatin 0-0, arritëm të zgjidhim disa probleme në interval. E kishim ndeshjen nën kontroll 1-0, jam i zhgënjyer me rezultatin. Duhet të përparojmë çdo ditë dhe mendoj se skuadra është përmirësuar në krahasim me një muaj më parë”.

.

Të Ngjajshme

Totti nuk ka dyshime mbi Topin e Artë: “U mësuam me ata, por tani them…”

admin

2021 ka përfunduar për Lorenzo Pellegrini: 30-40 ditë pushim për kapitenin e Romës

admin

I “futi duart” gazetares sportive “live”, identifikohet autori. Mungon denoncimi

admin

Leave a Comment