January 27, 2021
Portali Shprehja

E KRYER: Më në fund! Fenerbahce konfirmon bisedimet për Muriqin

Fenerbahçe ka konfirmuar se kanë nisur negociatat me Lazion për të transferuar Vedat Muriqi. Turqit kanë bërë me dije se klubi i tyre ka nisur negociatat zyrtare me Lazion për të transferuar Muriqin.

Sulmuesi i Fenerit ka udhëtuar drejt Romës për të kryer vizitat mjekësore. Marrëveshja mes dy klubeve është bërë me dije se do të realizohet për 17.5 milionë euro.

26-vjeçari iu bashkua Fenerbahces nga Rizesportit vetëm për 3.5 milion euro. Feneri nga krahu tjetër kërkon ta shesë sepse ka probleme ekonomike. Shitja e Muriqit konsiderohet si një frymëmarrje për sulmuesin.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment