September 29, 2020
Portali Shprehja

E KRYER: Më në fund! Fenerbahce konfirmon bisedimet për Muriqin

Fenerbahçe ka konfirmuar se kanë nisur negociatat me Lazion për të transferuar Vedat Muriqi. Turqit kanë bërë me dije se klubi i tyre ka nisur negociatat zyrtare me Lazion për të transferuar Muriqin.

Sulmuesi i Fenerit ka udhëtuar drejt Romës për të kryer vizitat mjekësore. Marrëveshja mes dy klubeve është bërë me dije se do të realizohet për 17.5 milionë euro.

26-vjeçari iu bashkua Fenerbahces nga Rizesportit vetëm për 3.5 milion euro. Feneri nga krahu tjetër kërkon ta shesë sepse ka probleme ekonomike. Shitja e Muriqit konsiderohet si një frymëmarrje për sulmuesin.

.

Të Ngjajshme

Presidenti i njohur, ultimatum Barcelonës dhe Depay

admin

Kristalizohen vazot e Champions-it, të enjten shorti i fazës së grupeve (detajet e plota)

admin

Klopp: Ancelotti bëri “biznes” të mirë, nuk më intereson kreu tani për tani

admin

Leave a Comment