August 17, 2022
Portali Shprehja

E KRYER | Milani bën goditjen e madhe: talenti belg vishet kuqezi. Shifrat e operacionit “telenovelë” dhe kërkesa e agjentit drejtuar Ibrahimovic

Milani kryen goditjen e shumepritur ne sulm! Charles de Ketelaere, nje nder talentet me te medhenj te futbollit belg dhe europian zbarkon ne Milano diten e neserme dhe do te kryeje vizitat mjekesore. Me pas do te vishet kuqezi dhe firmose per 5 vite.

Club Brugge e ka terhequr litarin deri ne fund dhe ka arritur te fitoje 32 mln euro dhe 3 bonuse lehtesisht te arritshme. Gjithashtu edhe 15% te kartonit ne rast se lojtari shitet mbi 32 mln euro. Pra, cdo shifer mbi ate, do te taksohet me 15% ne favor te Brugge.

Lojtari do te perfitoje rreth 2 mln euro ne sezon me rritje te vazhdueshme. Agjenti De Mul, shok me Ibrahimovic, i ka kerkuar Zlatanit te kujdeset per djaloshin 21 vjecar, duke qene se arrin ne nje kampionat te ri.

Duke folur sot në konferencën për shtyp, Carl Hoefkens, trajneri i Bruges, komentoi situatën e Charles De Ketelaere: “Si trajner, dua që të gjithë në fushë të jenë në gjendje të japin maksimumin dhe të japin 100% në çdo moment. është dikush që thotë se nuk mund të japë gjithçka fizikisht, taktikisht apo mendërisht, është detyra ime të merrem me të.

Më pas duhet të flas me lojtarin dhe të shoh se si është situata me të. Në këtë rast nuk ishte më e mundur për Charles jepi të gjitha. Ai tregoi se po rëndohej shumë mendërisht dhe se kishte frikë të lëndohej gjatë stërvitjes. Dhe kështu ka vetëm një përfundim: ndaloni stërvitjen me grupin.

A jam i zhgënjyer me De Ketelaere? Jo, e njoh Charles prej shumë kohësh dhe jam përfshirë nga afër në rritjen e tij.Ndodh që ndonjëherë të ketë mendime të tjera, mund të jetë kështu tani.Por unë përpiqem të qëndroj sa më larg tyre dhe të fokusohem te lojtarët që janë 100 % e pranishme . Çfarë këshille do t’i jepja nëse do të largohej vërtet? Të vazhdojë të bëjë atë që ka bërë këtu prej kohësh”.

.

Të Ngjajshme

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Akuzat për përdhunim ndaj Mendy: “Mos lëviz, mos lëviz” ndërsa i mban krahët pas shpine!

admin

Leave a Comment