September 29, 2020
Portali Shprehja

E KRYER: Muriqi transferohet në klubin e ri, zbulohet shifra e paguar!

Nuk ka më dyshime, Vedat Muriqi do të jetë futbollisti më i ri i Lazios. Bisedimet e stërzgjatura më në fund janë finalizuar dhe sulmuesi i Kosovës do të kalojë në Romë.

Fabrizio Romano shkruan se janë mbyllur dhe letrat mes dy klubeve dhe gjithçka është dakordësuar. Feneri humb sulmuesin kryesor vetëm një vit pasi e bleu, por merr frymë në aspektin ekonomik, pasi ka pasur disa vështirësi në vitet e fundit.

Manuele Baiocchini shkon dhe më tej duke shkruajtur se marrëveshja mes klubeve do të jetë për 20 milionë euro. Tare e donte sulmuesin në skuadër, pasi ka besim se do të marrë një lojtar të kompletuar.

.

Të Ngjajshme

Presidenti i njohur, ultimatum Barcelonës dhe Depay

admin

Kristalizohen vazot e Champions-it, të enjten shorti i fazës së grupeve (detajet e plota)

admin

Klopp: Ancelotti bëri “biznes” të mirë, nuk më intereson kreu tani për tani

admin

Leave a Comment