September 29, 2020
Portali Shprehja

E KRYER: Pas Allan dhe James Rodriguez, Evertoni i Ancelottit siguron edhe një tjetër goditje! Kushtoi 28 mln euro

Everton kryen një tjetër goditje! Ekipi nga Liverpuli, me në krye Carlo Ancelotti, ka arritur akordin për transferimin e Abdoulaye Doucouré nga ekipi i Watford, që sezonin tjetër do të luajë në Championship.

Mesfushori do të bashkohet me ekipin bardheblu sapo të kryejë vizitat dhe të firmosë. Kosto e operacionit është në total 28 mln euro dhe Watford fiton goxha, pasi dikur e bleu nga Rennes vetëm 11 mln euro.

Doucoure luan në qendër të mesfushës dhe do t’i bëjë punë Ancelottit, që gjithashtu mori edhe Allan nga Napoli dhe James Rodriguez nga Real Madrid.

.

Të Ngjajshme

Kristalizohen vazot e Champions-it, të enjten shorti i fazës së grupeve (detajet e plota)

admin

Klopp: Ancelotti bëri “biznes” të mirë, nuk më intereson kreu tani për tani

admin

Kriza e topit dhe financat, jo vetëm Shqipëria! Tani edhe Anglia në prag kolapsi: Qeveria të na ndihmojë!

admin

Leave a Comment