June 18, 2021
Portali Shprehja

“E Majta” merr votat e njerëzve të pakënaqur nga VMRO-ja dhe LSDM-ja, tha Mickoski

Më shumë se gjysma e votuesve të partisë “E Majta” janë njerëz që nuk janë të kënaqur me dy partitë më të mëdha politike në bllokun politik maqedonas, tha në emisionin “360 Gradë” në Alsat, udhëheqësi i VMRO- DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski.

“Ne bëjmë analiza, kemi pyetje të gërshetuara, në përgjithësi gjysma e tyre, ose do thosha 60 për qind e votuesve të “E Majta” janë njerëz që nuk janë të kënaqur me politikat e dy partive më të mëdha në bllokun politik maqedonas, VMRO -DPMNE-së dhe LSDM-së”, tha Mickoski.

 

.

Të Ngjajshme

Fshatrat Poroj dhe Xhepçishtë nuk kanë kanalizim, ujërat e zeza shkaktojnë revoltë tek banorët

admin

Pasdite shi i rrëmbyeshëm, vazhdon periudha e motit të paqëndrueshëm

admin

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e tri vendeve të Ballkanit

admin

Leave a Comment