January 27, 2021
Portali Shprehja

E pabesueshme, Bonucci mposht Messi-n dhe CR7 në… South Dakota

Soccer.com ka bërë një sondazh mbi fanellat më të shitura në shtetet e ndryshme amerikanë nga 1 tetori deri më 22 nëntorin.

Në bazë të këtij sondazhi ka bërë një grafik mbi futbollistët e preferuar në 50 shtetet amerikane.

Leo Messi dhe Christian Pulisic monopolizojnë hartën. I pari për merita të qarta sportive, ndëersa i dyti për çështje patriotizmi.

Gjashtë preferenca për yllin e Juventus-it, Cristiano Ronaldo.

Surpriza ka ardhur në South Dakota. Për qytetarët e këtij shteti, në fakt, futbollisti i preferuar është Leonardo Bonucci-n.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment