January 18, 2021
Portali Shprehja

E pabesueshme në Skoci, St. Mirren mbetet pa portierë për shkak të Covid-19

Coronavirus vazhdon t’i shkaktojë probleme botës së futbolli.

Pasi është vendosur për rifillimin e kampionatit, frika më e madhe është ajo e rasteve të reja pozitive në skuadër dhe në dy javët e fundit të gushtit janë zbuluar shumë raste.

Për këtë di diçka edhe St.Mirren, skuadër e Premier Legue-ës skoceze që po kalon një situatë që padëgjuar më parë. Në prag të ndeshjes kundër Hibernian-it, në fkat, vendasit kanë mbetur pa portierë.

Arsyeja? Të gjithë pozitivë me coronavirus. Në fillim mendohej se do të anulohej ndeshja, por Hearts, tjetër skuadër e kampionatit skocez, ka çuar në ndihmë të St.Mirren portierin Bobby Zlamal.

.

Të Ngjajshme

Kartoni i parë i kuq me Barçën, pas 753 ndeshjeve. Ja dënimi që e pret Messin

admin

ÇFARË PERLE!!!!! Inaki Williams gjunjëzon Ter Stegen (VIDEO)

admin

Bergomi ngre peshë lojën e Interit dhe tregon se ku e fitoi sfidën, Del Piero “ia plas në fytyrë” Juventusit

admin

Leave a Comment