September 29, 2022
Portali Shprehja

E PABESUESHME! Qeni ndërpret ndeshjen 7 minuta, kryen nevojat personale në fushë (pamjet)

Tifozët e Fernández Vial detyruan ndeshjen e Primera B kundër Universidad de Concepciónat të ndalet duke hedhur flakë në fushë. Njëri prej tyre për pak ka goditur një lojtar të ‘Admiral’

Fernandez Vial nuk mundi të largohej nga fundi i tabelës së klasifikimit, pasi humbi 3-2 ndaj Universidad de Concepciónat, në javën e 24-t të kampionatit.

Një rezultat që përfundoi me shpërthimin e tifozëve, të cilët e detyruan ndeshjen të ndalonte në minutën e 86-të duke hedhur flakadanë në fushë.

Një nga flakadanët ishte shumë pranë goditjes së një prej lojtarëve kundërshtarë, gjë që mund të kishte shkaktuar një aksident të rëndë dhe kaos edhe më të madh në stadium.

Një grup tifozësh vendas u ngjitën në fund në kangjellat e tribunës dhe filluan të hedhin sende në tokë, me një brohoritje: “Ikni dhe mos u ktheni kurrë”.

Përveç kësaj, një qen ka hyrë në fushën e “Ester Roa” dhe e ka ndalur ndeshjen për gati shtatë minuta, madje duke kryer edhe nevojat personale të tapetin e blertë.

Ky qen kishte disa ditë i humbur. Pronari që e kërkonte e pa nga televizori, kur u ndërpre ndeshja, ndaj shkoi menjëherë për ta marrë te forcat e sigurisë, të cilat mezi e kapën.

“E pashë qenin tim në televizor. E njoha nga bishti, pasi na bënte të qeshnim duke vrapuar dhe duke u shmangur, plus ‘dhuratën e vogël’ në fushë, çka nuk e bën këtu te ne”, – tha pronari i lumtur.

.

Të Ngjajshme

Juventus-Inter pakt? Vizita e Andrea Agnellit te selia e Steven Zhang: ja për çfarë folën!

admin

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

admin

Thotë mjaft dhe e lë futbollin në moshën 35-vjeçare: kampion evropian me Chelsean e Di Matteos

admin

Leave a Comment