December 5, 2021
Portali Shprehja

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

Një natë frike për presidentin e Union Berlin, Dirk Zingler, i cili u sulmua së bashku me persona të tjerë në një lokal të Roterdamit nga një tifoz i Feyenoord. Dy skuadrat do të përballen sonte në “Conference League”.

Presidenti i klubit gjerman ishte në mesin e një grupi drejtuesish kur u sulmua. Njëri nga njerëzit që ndodhej me të përfundoi në spital. Policia e Roterdamit arrestoi një 25-vjeçar, i cili, së bashku me një grup njerëzish, hodhën karrige dhe objekte të tjera.

Tact Watches

“Për fat të mirë nuk pati lëndime serioze. Unë nuk mendova se një gjë e tillë mund të ndodhte. Grupi që shoqëronte presidentin në momentin e incidentit përbëhej nga rreth një e treta femra, kishte edhe të moshuar”, – tha zëdhënësi i klubit gjerman për “Dpa”, duke shtuar se i plagosuri tashmë është larguar nga spitali. Feyenoord e dënoi menjëherë incidentin dhe i kërkoi falje Union Berlinit.

.

Të Ngjajshme

Fiorentina nuk ndalet, Vlahovic rishkruan historinë në Serinë A (Video)

admin

Sacchi analizon luftën për titull në Itali: Ja skuadra që është më mirë

admin

Ancelotti “rikthehet” futbollist: Do të më kishte pëlqyer të isha si…

admin

Leave a Comment