January 27, 2021
Portali Shprehja

E papritur, ja sa kushton një filxhan kafe në Zvicër

Duke kushtuar një mesatare prej 3,65 CHF në Indeksin e Çmimit të Kafesë, me Kopenhagenin, Bazelin, Bernën dhe Gjenevën u renditen respektivisht në pesëshen e parë të Indeksit zyrtarisht, transmeton albinfo.ch.

Po ashtu, duhet theksuar se Zvicra ishte gjithashtu origjina e kafesë së çastit kur kompania Nestlé, e filluar nga biznesmeni zviceran Henri Nestlé më 1867, krijoi Nescafe më 1938.

Kujtojmë se muaj më parë është bërë edhe një studim rreth çmimeve të një filxhani kafje në 75 qytete të botës nga kompania për menaxhimin dixhital Service Partner ONE. Studimi mbulon një total prej 75 qytetesh, në 36 vende të botës.

Me një çmim të lartë prej 3.24 euro (3.48 franga), doli të jetë edhe Cyrihu, së bashku me Bazelin, Bernën dhe Gjenevën si qyetet më të shtrenjta në botë për kafenë.

Të Ngjajshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA është i pastrehë, dhe po qëndron në shtëpitë e politikanëve

admin

Sa mbrojtje iu ofron secila maskë? Këto maska janë më efektive në mbrojtje kundër Covid-19

admin

94% e të gjithë njerëzve e kanë këtë sëmundje mendore dhe nuk e dinë…

admin

Leave a Comment