September 25, 2022
Portali Shprehja

E rrallë në La Liga: fitorja vjen prej dy vëllezervë!

Athletic Bilbao priti dhe mundi këtë të shtunë mbrëma, Rayo Vallecano, me rezultat 3-2, në një ndeshje të javes së 6-të të La Ligës. Trejo kaloi mysafirët në avantazh në minutën e 5-të, Iñaki Williams barazoi lojën në minutën e 14-të,

Sancet e ktheu rezultatin në minutën e 28-të dhe në minutën e 33-të ishte radha e vëllait të vogël të Iñaki, Nico Williams, për të shënuar 3. -1. Në pjesën e dytë, një i njohur i vjetër i publikut portugez, sulmuesi kolumbian, Radamel Falcao, ish-lavdia e FC Portos, reduktoi sërish në 3-2, në të 80-ën, pasi kishte hyrë në fushë vetëm një minutë më parë (79′). ), për të zëvendësuar Camello-n, i cili kishte parë të anulohej një gol, me vendim të VAR-it në minutën e 63-të.

Cape Verdean Bebé u lançua në fushë vetëm në 90′ në Rayo Vallecano ndërsa Abdul Mumin, një qendërmbrojtës që këtë sezon u largua nga Vitória de Guimarães për klubin në periferi të Madridit, hyri në 79′ për të zëvendësuar Lejeune.

Me këtë rezultat, baskët vendosen në vendin e 3-të, ndërsa Rayo Vallecano është i 11-ti. Nje ecuri e mire per bardhekuqte fale edhe vellezerve Williams qe duket se i japin dicka me shume lojes…

 

.

Të Ngjajshme

FIFA ndryshon rregullat, manaxherët janë gati për betejë

admin

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

Leave a Comment