July 28, 2021
Portali Shprehja

Edi Rama prezanton prezanton maketin e projektit të Portit të Durrësit – Iliria News Agency

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka prezantuar maketin e projektit të Portit të Durrësit.

Sipas Ramës, ky projekt do të jetë një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut.

“Mirëmëngjesi dhe me maketin e përfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në Portin e Durrësit, aty ku së shpejti do të nisë të ndërtohet një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut, ju uroj një ditë të mbarë”, njofton Rama.

Të Ngjajshme

Bill Gates dhe George Soros blejnë kompaninë që prodhon testet e koronavirusit – Iliria News Agency

admin

Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci arrijnë sot në Kosovë – Iliria News Agency

admin

Delta rikthen maskat në SHBA – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment