January 16, 2022
Portali Shprehja

Ejup Alimi nga BDI i akuzuar në rastin “Titanik 3” për parregullësi zgjedhore, emërohet anëtar i Bordit të ELEM

Ejup Alimi nga BDI ishte i dënuari i shkallës së parë për rastin “Titanik 3”, por Apeli e ktheu lëndën në rigjykim, shkruan Fokuspërcjell in7

Ish-koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Ejup Alimi, i akuzuar në rastin “Titanik 3” për parregullësi zgjedhore, është emëruar anëtar i ri i Bordit Mbikëqyrës të Kompanisë shtetërore për prodhimin e energjisë elektrike AD ESM (ELEM).

Tact Watches

Sipas informacioneve të Fokus, qeveria në seancën e djshme ka marrë vendim që ta shkarkojë Ljupço Kizevskin nga pozita anëtar i Bordit Mbikëqyrës të ESM-së dhe në vend të tij ta zgjedhë Alimin.

Ndryshe, ai u dënua me 3.5 vjet burg për shkatërrim të materialit zgjedhor, por aktgjykimi nuk u bë përfundimtarë, për shkak se gjykata më e lartë e apelit e ktheu lëndën në rigjykim./in7.tv/

Burimi origjinal i lajmit Fokus.mk

Të Ngjajshme

Xhaferi: Do të ketë votime me skafandar nëse do të jetë e nevojshme

admin

Petkov: Nuk ekziston minoritet maqedonas në Bullgari

admin

Kodra e Diellit “bllokohet” nga turistët

admin

Leave a Comment