November 28, 2022
Portali Shprehja

Ekipet e emergjencës në aeroportin Heathrow të Londrës pasi dy aeroplanë pasagjerësh janë përplasur në pistë

Ekipet e emergjencës kanë shkuar me shpejtësi në aeroportin Heathrow pasi dy aeroplanë pasagjerësh janë përplasur në pistë.

Sipas mediave britanike, incidenti ndodhi rreth orës 20:00 dhe përfshinte një fluturim Korean Air KE908.

Siç mësohet, njëri nga aeroplanët ka gërvishtur anën e një tjetër aeroplani, gjatë lëvizjes në aeroportin e Londrës.

Aeroporti që atëherë ka konfirmuar se përplasja ka ndodhur, por tha se nuk ka dhënë detaje të mëtejshme.

Një dëshmitar okular postoi në Twitter se një aeroplan i Korean Air ishte përfshirë në aksident.

Fluturimi KE908 do të nisej në orën 19:35 për në Seul, Kore, por ende nuk është larguar nga aeroporti.

.

Të Ngjajshme

Si ta qetësojmë mendjen në situata jashtëzakonisht stresuese?

28 Nëntori, flamujt kuq e zi zbukuruan çdo vendbanim ku jetojnë shqiptarët

Donacion, terren sportiv në një shkollë në Ohër

Leave a Comment