Eksperti tregon sa do t’i kushtojë Man Cityt largimi nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve është një burim i të ardhurave për skuadrat që garojnë në të, dhe për Maguire, kjo do të ketë një ndikim të madh edhe te Manchester City.

“Nuk është çudi që ata janë të zemëruar për këtë ndëshkim”, ka deklaruar Maguire, përcjell lajmi.net.

“Unë kam parë se çfarë lloj avokatësh kanë City dhe besoj se ata do të aktivizohen”.

“Të ardhurat nga Liga e Kampionëve janë thelbësore për një klub të madh, janë 150 milionë euro në vit që do t’i humbas City nëse nuk fiton apelin”./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Pioli: Zlatan Ibrahimovic është një dhuratë e madhe nga Milan

shprehja

Formacionet zyrtare: Hull City – Chelsea

shprehja

Spektakël në Bergamo: Atalanta përmbys Romën dhe arkëton tri pikë të reja

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë