November 29, 2021
Portali Shprehja

EKUACIONI CHAMPIONS! Milani ka dy shanse kualifikimi po mundi Liverpool. Ja pse

Liverpooli i Klopp-it e mban “premtimin” dhe nuk i lë asnjë shans Portos, duke arritur fitoren e pestë në po aq ndeshje.

Lajmi më i mirë vjen nga Wanda Metropolitano, ku Milan mposhti Atletico Madridin: “Shpetimtari” është Junior Messias, i cili mban gjallë shpresat për kualifikimin për skuadrën e Piolit.

Tact Watches

Për të hyrë në raundin e 16-të, kuqezinjtë do të duhet të mundin Liverpool-in në San Siro dhe të shpresojnë për një barazim mes Porto-s dhe Atletico Madridit.

Një fitore për spanjollët do të ishte gjithashtu e mirë për kuqezinjtë, për sa kohë që diferenca e golit nuk është më e madhe se ajo me të cilën Milani do të mundte Liverpoolin në San Siro…

Situata si kualifikohet Milani…

“Fillimisht, Milani i Piolit do të duhet të mendojë për fitoren ndaj Liverpoolit në San Siro dhe më pas të shpresojë për disa kombinime.

Porto do të përballet me Atleticon në shtëpi dhe nuk duhet të fitojë, ndryshe do të zërë vendin e dytë. Me një barazim në këtë ndeshje dhe me fitoren e Milanit, kuqezinjtë do të merrnin kualifikimin (7 pikë Milan, 6 Porto dhe 5 Atletico).

Opsioni i fundit ka të bëjë me rastin në të cilin Atletico fiton në Portugali, gjithmonë në të njëjtën kohë me fitoren e kuqezinjve me Liverpool.

Në atë moment Milani dhe Atletico do të kishin 7 pikë, madje edhe përballjet direkte të barabarta (1-2 për Atletico në San Siro, 0-1 për Milanin në Wanda).

Në atë moment do të shikojmë gol diferencën më të mirë të përgjithshme mes dy skuadrave, që megjithatë është gjithmonë shumë delikate për momentin: Milani favorizohet me -2, Atletico në -3.

Nëse edhe diferenca e golave ​​është e barabartë, atëherë i takon golave ​​të shënuar në të gjitha ndeshjet e grupit: Milani me 5 gola të shënuar, Atletico prapa me 4.

Nëse edhe ky kriter është i barabartë, mbetet për të parë golat e shënuar jashte fushe në grup: Milan 3, Atletico 2 aktualisht.

Me këtë kriter të barabartë, do të duhej të shiheshin fitoret jashtë fushe në të gjithë grupin, dhe këtu Colchoneros do të ishin përpara: aktualisht 1 me 1, por me fitoren ndaj Portos, në Portugali, Atletico do t’i kalonte kuqezinjtë në këtë kriter.

Me pak fjalë, në rast barazimi me spanjollët, kuqezinjtë kanë 3 kriteret e para, sipas renditjes në favor të tyre: diferenca e përgjithshme e golave, totali i golave ​​në grup dhe totali i golave ​​ne transferte në grup.

.

Të Ngjajshme

Totti nuk ka dyshime mbi Topin e Artë: “U mësuam me ata, por tani them…”

admin

2021 ka përfunduar për Lorenzo Pellegrini: 30-40 ditë pushim për kapitenin e Romës

admin

I “futi duart” gazetares sportive “live”, identifikohet autori. Mungon denoncimi

admin

Leave a Comment