4.4 C
Skopje
December 11, 2019
Informacione Vendi

El Cheka publikoi një bisedë për “Monstra”: Kamçev flet me gazetaren e njohur maqedonase

Sheqerim Ameti, i njohur si El Cheka ka ripublikuar sërish një material përgjimi lidhur me rastin “Monstra”, ku biznesmeni Orce Kamçev, i njohur tani me rastin “Reket”, bisedon me gazetaren Olivera Trajkovska.

Në këtë bisedë jepet detaje dhe supozime nga organet e sigurisë për rastin “Monstra”. Ndërsa lidhur me këtë bisedë El Cheka ka dhënë edhe detajet dhe komentin e tij për dyshimet që dalin nga kjo bisedë.

“Orce Kamcev dhe Olivera Trajkovska, ketu shihet qart se si permes gazetarve bejn lajme te rreme edhe per vrasesit e te rinjve maqedonas qe thon se jan nga Bullgaria dhe Greqia. Dhe i denuan shqiptaret e rastit monstra pafajaisht!”, ka shkruar El Cheka në profilin e tij ku ka publikuar edhe bisedën e përgjuar edhe cila është interes publik dhe se duhet të merret në shqyrtim nga ana e Prokurorisë Speciale, e cila ka në duar rastin. (INA)

Artikuj të ngajshëm

Hajredini: Sa më afër liderit, aq më afër tenderit

shprehja

Poeti kosovar që jeton në Suedi, kundër çmimit për Handken: Më vjen turp

shprehja

Para 3 ditësh u takua me politikanë kosovarë, Gjuriq nuk ndalet: E quan UÇK-në terroriste, përmend Thaçin e Veselin

shprehja