January 31, 2023
Portali Shprehja

EL CLASICO NË FINALEN E SUPERKUPËS! Ter Stegen hero, i dhuron Barcelona-s… Real Madridin (PAMJET)

Ka përfunduar pas gjuajtjes së penalltive gjysmë-finalja e dytë e Supekupës së Spanjës, mes Real Betis dhe Barcelona, ku fitues kanë dal “katalunjasit” me rezultatin 4 me 2. Pas përfundimit të kohës shtesë me rezultatin 1 me 1, Barcelona u hodh menjëherë në sulm, në pjesën e parë të shtesës, ku në minutën e 93′, Ansu Fati i jep avantazhin Barcelonës.

PENALLTITE – SHIKO VIDEO

Përgjigjja e Real Betis do të vinte menjëherë ku në minutën e 101′, Moron vendos baraspeshën duke e çuar ndeshjen në gjuajtjen e 11-metërshave. Me fitimin e gjysmë-finales Barcelona tashmë do të përballet në finale me “galaktikët” e Real Madrid, në një përballje, që nuk duhet humbur.

Ndeshja – Pas 20 mintuash loje, Barcelona ka rritur presingun poor ka qene nje gabim i madh nga ana e Jules Kounde ai qe mund te rezultonte fatal por Araujo ka mbyllur me se miri dhe arbitri nuk ka pasur dyshim se nuk ishte 11-te metersh.

Gabimi i Kounde – VIDEO

Nje mbyllje spektakolare nga Araujo teksa francezi beri nje pergjumje totale duke pasur topin te portieri por duke e lene ne mes te rruges me daljen e Ter Stegen qe pengoi disi topin gjithashtu… Pikerisht Ter Stegen me pas beri nje pritje te bukur brenda zone. Sakaq, Barcelona kishte gjetur gjtihashtu golin e avantazhit me Pedri por sistemi i ri i pozicionit jashte loje automatik ka anuluar me VAR.

GOLI I ANULUAR PEDRI – VIDEO

Megjithate, Barcelona do te arrije te mbylle 45′ e para me nje gol te shenuar nga Robert Lewandowski (super asist nga Dembele) Eshte i 19-ti per polakun pasi kishte shenuar deri tani 13 ne La Liga dhe 5 ne Champions League.

GOLI I LEWANDOWSKI – VIDEO

Pjesa e dyte ka pare Barcelonan qe mban topin por me kalimin e minutave rrezikshmeria e Betis eshte rritur dhe ne fakt mbrojtjes i eshte dashur te beje disa nderhyrja te mira deri kur minuten e 77-te Nabil Fekir i ka ndeshkuar. Barcelona me pas do te shenonte serish me Lewandowski por goli u anulua per pozicion jashte loje te Ferran Torres me VAR.

GOLI I FEKIR – VIDEO

Megjithate, sapo ka nisur shtesa ka qene Ansu Fati ai qe ka gjetur golin e bukur ndaj Betis duke leshuar nje te majte fluturimthi me topin qe ka shkuar ne kendin ku portieri Bravo smund te arrije…

GOLI I ANSU FATI – VIDEO

Megjithate, Betis nuk heq dore dhe ka arritur te barazoje! Po cfare goli nga Loren ne minuten e 100-te. brenda zone dhe me finte, duke ia kaluar topin mes kembeve si mbrojtesit Araujo ashtu edhe portieri Ter Stegen…

GOLI I LOREN – VIDEO

 

.

Të Ngjajshme

E BEFASISHME! Kaloi vizitat por te momenti i firmës Isco ndryshoi kushtet. Dështon transferimi në Bundesliga

admin

Orët e fundit “dramatike” | Chelsea-Benfica kanë ngecur te formula dhe jo paratë! Enzo Fernandez kryen vizitat mjekësore…

admin

Jorginho tek Arsenal, por tifozët nuk janë të kënaqur: “Me atë dhe Xhakën kemi…”

admin

Leave a Comment