May 28, 2022
Portali Shprehja

Eliminohet Nadalli, më taj shkojnë Gjokoviç, Zverev dhe Cicipas

Tenisti spanjoll Rafael Nadal është eliminuar nga turneu Masters i Romës, pas humbjes 2-1 ndaj kanadezit Denis Shapovalov (1-6, 7-5, 6-2). Kjo nuk ka ndodhte prej vitit 2008, që Nadal të eliminohej kaq shpejt nga turneu italian. Edhe këtë herë, Nadal pati një problem në këmbë, që nuk e lejoi tenistin spanjoll të japë atë që pritej. Një dëmtim që sjell ankthin te spanjolli në prag të Roland Garros.

Tact Watches

“Nuk jam dëmtuar. Jam një lojtar që jetoj me një dëmtim kronik. Ka disa ditë që dhimbja po më shqetëson në stërvitje. Kjo është jeta”, tha Nadal.

Në çerekfinale shkon numri 1 në botë, serbi Novak Gjokoviç, që mundi 2-0 (6-2, 6-2) veteranin Stanislas Vavrinka. Avancojnë më tej edhe gjermani Aleksandër Zverev dhe greku Stfanos Cicipas, numër 3 e 4 në botë.

.

Të Ngjajshme

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Leave a Comment