November 27, 2022
Portali Shprehja

Embolo vendos rekord të ri në Botërorin në Katar

Kombëtarja e Zvicrës mundi Kamerunin në ndeshjen debutuese në Botërorin e Katarit. Në minutën e 49’ ishte Bril Embolo i cili zhbllokoi sfidën duke mposhtur portierin e Interit, Andre Onana.

Pas këtij goli, Bril Embolo është lojtari i parë që shënon për vendin e tij të lindjes në të gjithë historinë e Kupës së Botës. 25-vjeçari ka lindur në Kamerun, por ka vendosur që të luajë për kombëtaren zviceriane.

.

Të Ngjajshme

Kjo është historia e vërtetë e Pinokut: Kur ta dëgjoni, nuk do t’ua tregoni asnjëherë më fëmijëve tuaj!

Kujdes! Chrome, Edge dhe Opera kanë një shtesë (Extension) të rrezikshme që vjedh të dhëna dhe kriptovaluta

Rekordi u thye: Amerikanët shpenzuan mbi 9 miliardë dollarë për BLACK FRIDAY!

Leave a Comment