23.6 C
Skopje
September 22, 2019
Offside

Ëndrra e madhe e Sportingut, synon thellimin e rekordit unik!

Mbiemri Ronaldo krijon shpresë dhe krenari te Sportingu i Lisbonës. Klub i famshëm portugez ka vendosur një rekord, që nuk e ka arritur asnjë kub tjetër i planetit deri tani. Ka “prodhuar” dy ‘Topa të Artë’ dhe është e vetmja akademi që ia ka dalë të përsërisë veten: Luis Figon dhe Kristiano Ronaldon.

Djali i yllit të Juventusit luan me ekipin U9 të bardhezinjve. Talenti nuk i mungon, përkundrazi e ka me shumicë. Sportingu po e kërkon ta marrë zyrtarisht vogëlushin dhe ta rrisë vetë.

Njësoj si të atin, i cili u rrit në akademinë e Sportingut, luajti një vit me ekipin e parë dhe më pas u transferua te Mançester Junajtid i Aleks Fergusonit për të shkruar një nga historitë më të bukura të futbollit.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

E njëjta mënyrë festimi, Witsel shënon golin e avantazhit për Dortmundin

shprehja

VIDEO/ Si me Kolollin, Caputo bie në rrethimin e fushës pasi i shënoi Berishës

shprehja

VIDEO/ Edhe më keq se Kobina ndaj Kukësit, D’Ambrosio humbi rastin e pabesueshëm në derbi

shprehja