Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
ERASMUS+/ Racio prezanton rezultatet e projektit “Udhëzues për mësues, si të mësojmë për ndryshimet klimatike” – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

ERASMUS+/ Racio prezanton rezultatet e projektit “Udhëzues për mësues, si të mësojmë për ndryshimet klimatike”

Sot Qendra për Zhvillim Edukativ dhe Kulturor “Racio”  prezantoi përpara 20 pjesëmarrësve  rezultatet  e projektit të realizuar në kuadër të programit ERASMUS+, me temë “UDHËZUES PËR MËSUES Si të mësojmë për ndryshimet klimatike”

Ngjarja u realizuar në hapësirat e “Infotech Akademy”.

Të gjitha materialet do të ju dërgohen institucioneve lokale, arsimore, dhe të gjitha subjekteve që merren me leminë e arsimit. Ky projekt është realizuar në bashkëpunim me disa organizata evropiane e që ishte koordinuar nga Instituti për Menaxhment dhe Zhvillim Të Qëndrueshëm nga Franca.

“Është kënaqësi për ne si organizatë që rezultatet e këtij projekti ti shpërndaj  dhe ti pasuroj kurikulat shkollore me këtë tematike e cila është imediate për institucionet arsimore” tha Fahmi Osmani.

Produktet i prezantoni prof.Naser Miftari.

Schoolture.info

Të Ngjajshme

Kinezët klonuan me sukses tri lopë

Inspektorati konstaton: Shkolla fillore e muzikës në Strugë funksionon në të zezë

Nuk ka detaje të reja për hyrjen e ASH-së në Qeveri, Alternativa pret finalizimin e bisedimeve

Leave a Comment