June 18, 2021
Portali Shprehja

Erdogan: Do ti mbrojmë vllezërit tanë musliman

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan njoftoj përmes rrjeteve sociale se tani në këto orët e vona ka biseduar me mbretin e Jordanisë ku në fokus kishin ngjarjet e fundit në Jerusalem.

Dhe mes tjerash njoftoj se janë pajtuar që nëse Izraeli vazhdon s*ulmin në Xhaminë Al-Aksa,do involvohen Turqia dhe Jordania në këtë k*onflikt!

P.s Vazhdojnë bisedat telefonike mes Presidentit të Turqisë dhe liderve të tjerë të vendeve muslimane për çeshtjen e Jerusalemit.

Të Ngjajshme

Nis Samiti në Vjenë, këto janë temat që po diskutohen – Iliria News Agency

admin

Ja pse Holanda votoi pro nisjes së negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë – Iliria News Agency

admin

Takimi i Vjosës me Erdogan in – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment