August 11, 2022
Portali Shprehja

Erupsioni i vullkanit Tonga hodhi aq shumë avull në atmosferë sa ka mundësi që dëmtoi ozonin

Shpërthimi i dhunshëm i vullkanit Hunga Tonga-Hunga Ha’apai në Tonga me 15 janar të 2022’s ka habitur dhe alarmuar edhe hulumtuesit e laboratorit JPL të NASA’s. Ai shpërthim ka injektuar avull uji drejt e në stratosferë aq sa mund të mbushen mbi 58 mijë pishina olimpike, transmeton Gazeta Metro.

“Nuk kemi parë diçka të tillë më parë” ka thënë hulumtuesi Luis Millan që punon  në laboratorin JPL të NASA’s.

.

Të Ngjajshme

Gjobiten 187 shoferë në Shkup, 69 për vozitje të shpejtë

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për dalje nga vendi pritet rreth 30 minuta

Karantinë dhe izolim, KSI me rekomandime për rastet me linë e majmunit në Maqedoni

admin

Leave a Comment