December 3, 2022
Portali Shprehja

EUROGOLI I KROOS NDERON REALIN | Rikthehet diferenca -2 nga Barcelona (PAMJET)

Pas suskesit te Barcelona-s ndaj Osasuna me permbysje, Real Madrid duhej te pergjigjej per te mos humbur trenin e kreut dhe per te qendruar ne te pakten -2 nga skuadra e Xavi Hernandezit qe kishte shkuar ne +5 pike. Ne fakt, katalanasit perfituan nga gabimet e Realit kampion Spanje dhe Europe…

Skuadra e Ancelottit sot ne Bernabeu luajti ndaj Cadiz mori 3 piket. Nje ndeshje e lehte ne leter por e veshtire per shkak te shume faktoreve, mes tyre Boterori qe pas 10 ditesh do te nise dhe do te kete kujdes nga lojtaret e caktuar…

Pjesa e pare u mbyllur 1-0 per Real. Mbi zhvillimin e një goditje nga këndi që u kthye nga mbrojtja e Cadiz, topi mberrin ne kembet e Kroos i cili peshkon te vetëm në zonën e Militao. Per brazilianin një goditje e saktë me kokë për të mposhtur Ledesma dhe shenuar avantazhin per blancos qe po dominojne…

GOLI I MILITAOS – VIDEO

Pjesen e dyte, Real Madrid ka gjetur edhe golin e qetesise dhe cfare goli! Toni Kroos me nje goditje te furishme ne hyrje te zones pas nje topi te kthyer, qe nuk i ka lene shpetim portierit. Cadiz ka ngushtuar shifrat ne fund dhe ka frikesuar pak Real Madrid me Lucas Perez por pas vershellimes se arbitrit ka ikur shqetesimi dhe fitorja 2-1 eshte nje rikthim te suksesi…

GOLI I KROOS – VIDEO

Vini nervoz – Sakaq, tjeter episod nervozizmi nga Vinicius Jr, qe kete here eshte kapur me kundershtarin qe e goditi teksa iu kthye dhe arbitri i dha te verdhe per reagim pasi mbaroi aksioni! Ancelotti kishte thene para ndeshjes: “E vërteta është se ai duhet të përmirësohet: hyn në fushë për të luajtur, jo vetëm për të provokuar, jo vetëm me fjalë, por edhe me këmbë… Ai është shumë i ri dhe kjo do ta përmirësojë. Sepse ai e do futbollin.

Provokimi është i zakonshëm, nuk mund t’i mësoj njerëzit të mos provokojnë, sepse është normale të mendosh se nuk do të ketë. Megjithatë, trajneri madrilen shtoi: “E përsëris, duket se Vinicius është një provokator, por realiteti është se lojtari që merr më shumë faulle, më shumë goditje gjatë lojës. Ky është realiteti. Ka një fjalë, jo kështu. E zakonshme në vendet latine, lojë e ndershme, që në vende të tjera është. Mendoj se kjo është gjëja më e rëndësishme në futboll.”

.

Të Ngjajshme

U tha se iu rebelua trajnerit Santos, Cristiano Ronaldo reagon publikisht! “Gënjeshtër, ja me cilin e kisha…”

admin

Shaqiri plas shishen në tokë, donte të luante 90 minuta ndaj Serbisë – FOTOT

admin

Granit Xhaka shmang provokimet pas ndeshjes. Deklaratat e tij: “Fokusohuni te futbolli sepse sonte…”

admin

Leave a Comment