March 25, 2023
Portali Shprehja

EUROPA LEAGUE: Antony realizon gol spektakolar, Di Maria si sulmues zone me kokë! (PAMJET)

Manchester United ka kthyer gjithcka ne favor ne pjesen e dyte ndaj Real Betis. Pjesa e pare ishte mbyllur me 2 gola ne 45′ e para ne Old Trafford. Manchester United i Ten Hag fillimisht ka kaluar ne avantazh me golin e Rashford, ne superforme kete sezon. Nje gol i bukur me te djathten brenda zones se rreptesise pas nje kundersulmi te shpejte…

GOLI I RASHFORD – VIDEO

Por, spanjollet e Betis Sevilla jane pergjigjur dhe kane barazuar shifrat teksa ka pasur protesta per nje prekje me dore te aksionit fillestar nga skuadra iberike me Perez qe me pas ka shenuar me nje diagonale te bukur. Betis qe ka goditur edhe shtyllen dhe ka qene prane avantazhit 1-2 ne 45′ e para.

GOLI I BETIS – VIDEO

SHTYLLA E BETIS – VIDEO

Ne pjesen e dyte, megjithate, Djajte kane gjetur dy gola te shpejte me brazilianin Antony dhe me liderin e ekipit Bruno Fernandes. Braziliani ben gjestin e zakonshem dhe menje hark te bukur shenon ne hyrje te zones duke festuar me pas duke prekur stemen. Pas tij eshte Fernandes ai qe me koke ne goditje kedi lirohet dhe ndeshkon ne shtyllen e pare.

GOLI I ANTONY- VIDEO

GOLI I BRUNO FERNANDES – VIDEO

Edhe Juventusi ka gjetur golin ne Torino! Pas nje pjese te pare ne barazim pa gola ne “Allianz Stadium”  ku Juventusi nuk ka mundur te shenoje dot ndaj Freiburg, edhe pse ka dominuar ndeshjen me raste, ka ardhur goli i te zakonshmit Di Maria! Kete here, si sulmues zone, me koke, argjentinasi realizon nje gol te bukur. Freiburg reagon dhe shenon por VAR anulon per prekje me dore.

GOLI I DI MARIA – VIDEO

.

Të Ngjajshme

EURO 2024 | Pjesët e para. Franca goleadë, Lukaku hesht Stokholmin. Çekia çmonton Poloninë e Lewandowskit (PAMJET)

admin

Messi vs Ronaldo, sfida e pafund edhe me kombëtaret: mesatarja e golave shpërblen kampionin e botës deri tani!

admin

EURO 2024: Mbappe spektakolar, Holanda pëson disfatë. Lukaku kthehet bishë te Belgjika, hat-trick ndaj Suedisë! Qan Lewandowski… (PAMJET)

admin

Leave a Comment