September 25, 2022
Portali Shprehja

EUROPA LEAGUE | Sociedad ndëshkon Man United, Martinez shkakton penallti i sapofutur!

Manchester United peson gol nga Real Sociedad. Pas nje pjese te pare te barabarte djemte e Ten Hag jane ndeshkuar ne pjesen e dyte nga nje penallti e shkaktuar nga Martinez qe eshte hedhur ne fushe pikerisht ne pjesen e dyte.

Mbrojtesi ka tentuar te bllokoje goditjen e spanjolleve por fillimisht topi i ka rene ne trup dhe pastaj ne krah. Arbitri ka akorduar penallti te cilen me pas Mendez e ka shnderruar ne gol.

VIDEO E GOLIT SOCIEDAD

Manchester United doli në fushë me zi në krah në ndeshjen e Europa League në shtëpi kundër Real Sociedad, për nder të Elizabeth II, e cila u nda nga jeta sot në moshën 96-vjeçare. Para ndeshjes është mbajtur një minutë heshtje. Do te jene 10 dite zi kombetare dhe ndeshjet e Premier pritet te shtyhen…

.

Të Ngjajshme

FIFA ndryshon rregullat, manaxherët janë gati për betejë

admin

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

Leave a Comment