February 1, 2023
Portali Shprehja

FA CUP: De Gea kthehet “meme”: gafa e tij ndoshta fiton çmimin e vitit 2023! (PAMJET)

Manchester United kishte qe ne nentor qe nuk pesonte gol ne Old Trafford dhe sonte ka mare ndoshta nje nga ato gola qe do te jene nder “memet qesharake” te vitit 2023 edhe pse jemi ne fillim te janarit… Goli i shenuar nga Everton eshte shume i çuditshëm, në ndeshjen e kesaj te premte qe po luhet per FA Cup.

United kishte marrë epërsinë e hershme me nje gol te brazilianit Antony, por ajo zgjati vetëm për 10 minuta pasi një gabim i David de Gea i dhuroi golin e barazimit për Conor Coady. Amadou Onana luajti në një kros të ulët nga e djathta dhe më pas shikoi teksa topi i kaloi mes kembeve portierit spanjoll perpara se te perfundonte ne kembet e Coady.

GAFA E DE GEAS – VIDEO

Me këtë, ecuria e De Gea-s me tre porta të pastra radhazi përfundoi keshtu…  Manchester United ka fituar 4 ndehsjet e fundit ne Premier League dhe ne shtepi, Old Trafford, ka fituar 6 ndeshje nga 7 te fundit duke barazuar vetem me Newcastle.

.

Të Ngjajshme

E pabesueshme te Chelsea, 4 blerje të janarit (dhe 90 mln euro) mbeten jashtë Champions-it

admin

Ancelotti solidarizohet me Gattuso: Vetëm Guardiola nuk është shkarkuar kurrë. Nëse vazhdon, edhe ai…

admin

Trashëgoi perandorinë e Raiolës, ja top-ekipi 519 milionë eurosh i agjentes braziliane

admin

Leave a Comment