December 4, 2021
Portali Shprehja

Fabrizio Miccoli sot u fut zyrtarisht në burg | Avokati tregon pse zgjodhi një qytet larg Lecce-s së tij

Fabrizio Miccoli, “Romario i Salento”, u shfaq në burgun e Rovigos. Ai do të duhet të qëndrojë atje mjaft gjatë.
Një futbollist i famshëm që përfundon në burg është objektivisht dicka e pabesueshme te shihet…

Ish-sulmuesi i Fiorentinës, Juventusit dhe Palermos (por edhe i kombëtares: 10 paraqitje mes viteve 2003 dhe 2004) u shpall fajtor për zhvatje të rënduar me metodën mafioze. Tre vjet e gjashtë muaj burg. Dënimi i gjyqtarëve të Kasacionit nuk pranon asnjë masë alternative ndaj paraburgimit.

Tact Watches

Miccoli, përmbledh Il Fatto, “u akuzua se kishte ngarkuar Mauro Lauricella, djali i bosit Kalsa, Antonino, i njohur si “u scintilluni” – i cili tashmë po vuan një dënim 7-vjeçar në burg – detyrën e rikuperimit të 12 mijë eurove nga sipërmarrësi Andrea Graffagnini, pronar i klubit të natës Paparazzi, në emër të ish-fizioterapistit të Palermos, Giorgio Gasparini, i cili iu drejtua Miccoli për të mbledhur borxhin.

Ishte ky i fundit që përfshiu Lauricellën me të cilën ai kishte marrëdhënie miqësore kur veshi fanellën e Palermos”.

Në hetim u raportuan edhe disa përgjime. Më e tmerrshmja është ajo mes Miccolit dhe djalit të shefit Kalsa: lojtari e quajti Giovanni Falcone “ai baltë” ndërsa priste mikun e tij në via Notarbartolo, pranë shtëpisë ku jetonte magjistrati.

Për këto fjalë, Miccoli kërkoi falje publike ne lot.

Miccoli ishte një lojtar i shkëlqyer. Për një kohë ai u bë edhe një lloj “idhulli i majtë”, sepse kishte tatuazhin “Che Guevara” në pulpen e tij dhe nuk pranoi ta hiqte kur (me sa duket) Juventusi ia kërkoi.

Ai kishte talent, të cilin mund ta përdorte pjesërisht në fushë dhe pjesërisht mbeti i pashprehur.

Çështja e tij ligjore është shumë e keqe dhe ato fjalë për Falcone janë edhe më shumë…

Avokati i ish-sulmuesit të Palermos deklaroi sot: “Ka preferuar një vend ku askush nuk e njeh. Duhet të qëndrojë larg gjithçkaje dhe të gjithëve, edhe nga Lecce, qyteti i tij.

Fabrizio është i mërzitur, i çorientuar, i zhgënjyer – shton ai – Ai e respekton dënimin, por nuk e ndan atë, nuk ndihet përgjegjës për faktet për të cilat është dënuar. Ai ka bërë gjithmonë mirë, edhe në Palermo. ma përsëriti sa ishim atje në Kasacion: e do atë qytet, madje e ndihmoi disa muaj më parë me një donacion të rëndësishëm për t’u marrë me urgjencën Covid”…

.

Të Ngjajshme

“SOS” RAMOS | PSG tani nis të shqetësohet realisht, ndalesa e radhës?

admin

Hetimet mbi Juventusin, Chiellini provokon: Sa herë flitet për ngjyrat bardhezi…

admin

LAJMI I FUNDIT | Lideri i Milanit mbyll sezonin! Goditje e rëndë për kuqezinjtë

admin

Leave a Comment