April 13, 2021
Portali Shprehja

Falsifikim i PCR testeve, arrestohet 45 vjeçari nga Gostivari

Dje (22-mars) rreth orës 15:30, në Çegran të Gostivarit, policia ka privuar nga liria personin E.M. (45) nga ky fshat, punonjës në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”. Nën dyshimin e kryerjes së veprës penale (“keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar”).

“Personi në fjalë është i dyshuar për përgatitjen dhe lëshimin e “testeve të rrejshme PCR” negative për individë, në këmbim të të cilave ai ka marrë një shumë të caktuar parash. E.M. është ndaluar në Stacionin Policor Gostivar dhe po merren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e çështjes, pas së cilës kundër tij do të përgatitet parashtresë adekuate”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

.

Të Ngjajshme

Punëtorët turistikë nga Ohri dhe Struga presin ndihmë urgjente nga shteti

admin

Mijallkov shpallet fajtor dhe dënohet me 8 vjet burgim për rastin “Thesari”

admin

ASH-AAA do t’i tërheqë amendamentet për ligjet e pakos së pestë ekonomike

admin

Leave a Comment