October 2, 2022
Portali Shprehja

Familja katariote futet në Serie A? Vjen email zyrtar…

Nje tjeter klub italian mund te ndryshoje pronesine! Rasti ne fjale i perket Sampdoria. Email-i konfirmues i nënshkruar nga një ndërmjetës zviceran i cili ‘vërteton’ një shënim nga Khalid Faleh al Thani, një anëtar i familjes në pushtet të Katarit, në të cilin manifestohet qëllimi për të blerë Sampdoria mbërriti sot.

Edhe kjo me nënshkrimin e Mehdi Hani, përfaqësues i kompanisë MH Partners e cila është me seli në 15 rue du Fort-Barreau në Gjenevë, zonë ku ndodhen disa kompani të besimit zviceran.

Lajmi eshte raportuar nga ANSA qe shkruan: |Grupi i interesuar për blerje përfshin gjithashtu ish-lojtarin e Juve dhe Sampdoria, Ivano Bonetti, i përfshirë në ndonjë rol teknik të ardhshëm, dhe Francesco Di Silvio, një sipërmarrës filmi me origjinë nga Basilicata, i cili tashmë i kishte bërë një propozim blerjeje administratorit për blerjen e Salernitana dhe ishte gjithashtu i interesuar për Foggia.

Vetë Di Silvio kishte pretenduar tashmë se kishte autorizimin për të negociuar nga Al Thani. Në letrën e Al Thani, të përkthyer nga arabishtja nga Di Silvio, lexojmë një konfirmim të “interesimit tim të fortë për blerjen e Sampdorias, një interes që lind nga historitë e shumta të Francesco Di Silvio, Imad dhe Medhi.

Më bënë të zbuloja një qytet të bukur si Genova, fanellën e mrekullueshme të Sampdorias, më treguan historinë e lavdishme të klubit. Unë u dashurova me qytetin dhe Sampdoria dhe vendosëm ta blejmë klubin.

I dërguam një propozim të besuarit dr. Vidal – shkruan al Thani – dhe ne presim të vazhdojmë në mënyrë që të arrijmë mbylljen sa më shpejt të jetë e mundur”. Do te ishte skuadra e 9-te ne Serie A me pronesi te huaj pas Milan, Inter, Cremonese, Spezia, Roma, Atalanta, Bologna dhe Fiorentina.

.

Të Ngjajshme

Juve e ka të ndaluar të gabojë më. Allegri i beson 3-5-2, me Vlahovic-Milik në majë

admin

Çështja Coutinho: Liverpool ka arkëtuar 160 mln eurot, por Barça duhet të përfundojë ende së paguari për të…

admin

I mallkuar nga dëmtimet! PSG “ia mori” Milanit nga duart, por sot ndeshja i zgjati 15′ pasi kthehej nga disa javë jashtë

admin

Leave a Comment