September 29, 2022
Portali Shprehja

Fansat emocionohen teksa Ronaldo publikon trailerin për dokumentarin “Fenomeni”

Ronaldo Nazario ka ngacmuar fansat anembanë botës pasi publikoi trailerin zyrtar të dokumentarit të tij të ardhshëm të titulluar “Fenomeni”. Legjenda braziliane njoftoi në Twitter se dokumentari origjinal i DAZN do të publikohet muajin e ardhshëm.

Ai tha: “Sot është ditëlindja ime dhe për të festuar, do të doja të njoftoja “Fenomeni” – një origjinal DAZN që tregon historinë e vërtetë të karrierës sime – do të publikohet muajin e ardhshëm. “Këtu është një ngacmim i vogël që shfaq disa miq që kujtojnë se kur isha lojtari më i mirë në botë.” Më poshtë mund ta shikoni trailerin.

Disa nga emrat më të mëdhenj të futbollit botëror do të përfshihen në program, duke përfshirë Paolo Maldini, Zinedane Zidane, Diego Simeone dhe Roberto Carlos. Traileri përfundoi me rrëmujën e fundit, teksa përmendte finalen e Kupës së Botës 1998, ku Ronaldo u hoq përkohësisht nga formacioni kryesor i Brazilit pasi pësoi një krizë konvulsive në dhomën e tij.

Ai tha pas ndeshjes: “Ne humbëm Kupën e Botës, por unë fitova një tjetër kupë – jetën time”. Ish-sulmuesi i Liverpool-it, Daniel Sturridge, ka shkruar në Twitter se mezi po pret të shikojë dokumentarin. Ai shkroi: “Mezi pres ta shikoj këtë. Sulmuesi im i preferuar i të gjitha kohërave përpara Thierry Henry-t.” Fansat shprehin emocionet e tyre edhe në rrjetet sociale.

Një fans tha: “Ai ishte i pabesueshëm dhe ndryshoi numrin 9. Nuk mund ta pres këtë.” Një tjetër shkroi në Twitter: “Çfarë lojtari, një gëzim për të parë duke u rritur, duke pritur me padurim këtë.”

Një tjetër fans shtoi: “Mezi pres këtë, do të jetë një orë e jashtëzakonshme. Një nga lojtarët më të mirë që ka luajtur ndonjëherë.” Ronaldo, R9, ishte një nga lojtarët më të mirë që ka zbukuruar ndonjëherë një fushë futbolli. Ai tregoi talentin e tij si i ri në skuadrën holandeze PSV Eindhoven pasi mesatarisht shënonte një gol për lojë.

Në sezonin 96/97, Ronaldo prodhoi një nga sezonet individuale më të mira që bota ka parë ndonjëherë kur ai luante për Barcelonën. Ai arriti të shënonte 47 gola në 49 paraqitje dhe fitoi të parën nga tre çmimet e FIFA Lojtari më i mirë i Vitit në vitin 1996, në vetëm 20 vjeç.

Në vitin 1997, ai mori në dorë çmimin prestigjioz të Topit të Artë në moshën 21-vjeçare. Deri më sot, ai është ende fituesi më i ri ndonjëherë i çmimit të famshëm. Megjithatë, lëndimet e gjurit të pësuar gjatë kohës së tij me Interin e penguan karrierën e Ronaldos, nëse nuk do të ishin problemet e dëmtimit, ai me siguri do të ishte në një ligë të tijën.

.

Të Ngjajshme

Juventus-Inter pakt? Vizita e Andrea Agnellit te selia e Steven Zhang: ja për çfarë folën!

admin

“Jemi njerëz të sëmurë dhe të vegjël” Familja e Ronaldos reagon ndaj Portugalisë!

admin

Thotë mjaft dhe e lë futbollin në moshën 35-vjeçare: kampion evropian me Chelsean e Di Matteos

admin

Leave a Comment