December 5, 2022
Portali Shprehja

Fantazma e Real Madrid… Arsyet pse Roberto Martinez e thirri Hazardin në Kupën e Botës!

Shumë trajnerë gjatë historisë fshihen pas frazave që janë gjithnjë e më pak të vlefshme kur përdoren si argument për të fshehur një te vertete. Fraza të tilla si “Është Kupa e Botës dhe ata që janë më mirë duhet të shkojnë” si kjo, shumë yje që kanë pësuar lëndime fatale muaj pas një turneu të Kupës së Botës janë të varfëruar nga një thirrje, edhe pasi janë rikuperuar nga dëmtimi.

Në Belgjikë ndodh e kundërta, spanjolli Roberto Martínez thirri Edén Hazard kur belgu nuk ka arritur të marrë titullin në Madridin e Ancelottit. Shifrat e belgut janë shumë të dobëta, që bashkë me të gjitha turnet në të cilat ai mund të kishte parë aksion, shifrat janë shumë të ulëta. Hazard ka parë aksion vetëm në 229′ të shpërndarë në 6 ndeshje me 1 rezultat dhe 1 asist.

Ish-strategu i Wigan Athletic në Premier League, shpalosi argumentet e tij se pse ai beson se Hazard është i rëndësishëm në skuadër: “Për të vendosur mes disa lojtarëve, duhet të keni parasysh tre faktorë: 1. Përkushtimi i lojtarit. 2. Cilësia e lojtarit, talenti i tij, të cilin nuk e humb kurrë (Hazard). 3. Përvoja e tij. Kur shikoj Eden Hazard, e shoh më të përkushtuar se kurrë.”

Nuk ka dyshim se kur Hazard vesh ‘kuqeverdhe’ niveli i tij rritet në mënyrë eksponenciale, për të cilën Roberto thekson: “Çdokush mund ta shohë talentin e tij dhe të gjithë e panë atë në vitin 2018, në Botërorin e fundit, të cilin të gjithë e shijuam.

Dhe pastaj është përvoja e tij. Kështu që e vetmja gjë që duhet të përmirësojë është ritmi i ndeshjes. Mezi pres që ai të vijë si kapiten dhe një burim i vërtetë frymëzimi për grupin. E shoh si një mundësi për t’i treguar botës lojtarin kemi ne Belgjike” ‘Djajtë e Kuq’ ndajnë grupin ‘F’ me Kanadanë, Marokun dhe nënkampionet e Rusisë 2018; Kroacia.

.

Të Ngjajshme

JAPONIA GJEN GOLIN BEFASUES!!! VAR akordon, por legjenda gjermane kishte parashikuar gjithçka 1′ përpara… (PAMJET)

admin

Një Rolex një orë, dy avionë në muaj…; ja çfarë mund të blejë Ronaldo me rrogën te klubi i ri

admin

Shkallojnë fare serbët: Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për të na mundur, i pagoi nga 10 milionë dollarë…

admin

Leave a Comment