Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
Fazliji: Ekonomia gri po lulëzon tek zejtarët – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

Fazliji: Ekonomia gri po lulëzon tek zejtarët

Ekonomia gri është shumë prezentë tek zejtarët, ndërsa për këtë ka kontribuar edhe miratimi i disa ligjeve të caktuara të cilët iniciojnë paraqitjen e saj, kështu u shpreh në “Magazina Ekonomike”, kryetari i Odës së Zejtarëve, Agron Fazliji.

“Ekonomia gri për momentin po lulëzon tek zejtarët dhe mendoj se sulmin më të madh në zejtari po e bënë pikërisht ekonomia gri, të cilën me vite nuk po mund ta shkatërrojmë. Ne si Odë e Zejtarëve po reagojmë, sepse çdo i dyti dyqan ose i treti po punojnë në të zezë, dhe pikërisht për këtë po pëson edhe ekonomia formale. Mendoj se miratimi i ligjeve për inicimin e ekonomisë gri ka kontribuar për mbylljen e shumë bizneseve”, tha Fazliji. /Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Mbrojtësi 29-vjeçar mendon tërheqjen nga përfaqësuesja

“Poligraf”: Promocion propagandistik i Milloshoskit, botohet lajm i vjetër sikur të jetë i ri

Premier Liga, shpenzimet 40% më të larta se rekordi i mëparshëm

Leave a Comment