Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
Fazliji: Zejtarët po mbijetojnë me forcat e fundit – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

Fazliji: Zejtarët po mbijetojnë me forcat e fundit

Zejtarët janë në prag të mbijetesës, ndërsa dyqanet gjithnjë e më shumë po jepen me qira. Kështu u shpreh në “Magazina Ekonomike”, kryetari i Odës së Zejtarëve, Agron Fazliji. Ndërkohë derisa foli për gjendjen e zejtarëve në kohë të krizës ekonomike dhe energjetike, Fazliji tha:

“Derisa vija për tek ju në studio pash shumë objekte të mbyllura. Jepen me qira. Dyqanet po mbyllen sepse pandemia ka ndikuar dukshëm, gjithashtu edhe kriza ekonomike e shkaktuar nga lufta në Ukrainë, dhe tani e fundit është kriza me energjinë elektrike…Me forcat e fundit zejtarët po bëjnë përpjekje që të mbijetojnë në treg”, tha Agron Fazliji, kryetar i Odës së Zejtarëve. /Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Kinezët klonuan me sukses tri lopë

Inspektorati konstaton: Shkolla fillore e muzikës në Strugë funksionon në të zezë

Nuk ka detaje të reja për hyrjen e ASH-së në Qeveri, Alternativa pret finalizimin e bisedimeve

Leave a Comment