Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
Festa gjermane zgjat 30 sekonda, anulohet goli i Rudiger (PAMJET) – Portali Shprehja
Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245

Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /var/www/vhosts/shprehja.com/httpdocs/wp-content/themes/pennews/inc/media.php on line 245
February 3, 2023
Portali Shprehja

Festa gjermane zgjat 30 sekonda, anulohet goli i Rudiger (PAMJET)

Ndeshja mes Spanjes dhe Gjermanise ka nisur direkt me rast nga ekipi i Enrique. Ka qene nje super Neuer ai qe i ka thene jo tentatives se Dani Olmo duke e prekur topin aq sa duhej per ta cuar ne tranverse dhe shpetuar ekipin e Flick. Spanja me lojen e saj tiki-taka duke mbajtur topin me shume pasime dhe shpejt.

PRITJA E NEUER – VIDEO

Spanja i eshte afruar golit me ane te Jordi Alba gjithashtu dhe ka dominuar lojen por ne momentin me temire ka ardhur goli i Gjermanise me ane te Rudiger qe me koke ka mposhtur Unai Simon. Por, arbitrit kryesor i jane dashur 30 sekonda qe ta anuloje pas sinjalizimit nga VAR.

GOLI I ANULUAR RUDIGER – VIDEO

Prag ndeshja – Ndeshja e ndeshjeve per Gjermanine qe nuk duhet te gaboje… Sonte luhet gjithcka ndaj Spanjes se Luis Enriques qe vjen me nje fitore ne ndeshjen hapese. Per djemte e Flick duhet reagim pas humbjes ndaj Japonise. Pikerisht nga Japonia sot erdhi nje asist pasi u mund nga Kosta Rica ne nje grup te ekuilibruar.

Më poshtë janë formacionet zyrtare Spanjë-Gjermani, një ndeshje që përfundon ditën e dytë të Grupit E të Katarit 2022. Vetëm një ndryshim për spanjollet, krahasuar me 7-0 kundër Kosta Rikës, me Carvajal që zë vendin e Azpilicuetës në korsi djathtas.

Për pjesën tjetër, përpara me nje nente fals, me Morata ende në pankinë. Sa i përket Gjermanisë, nokauti kundër Japonisë i kushtoi Schlotterbeck-ut një fanellë startuese, katastrofike në debutimin e tij, dhe Havertz-it. Në vend të tyre Kehrer dhe Goretzka:

SPANJA (4-3-3): Unai Simón; Carvajal, Rodri, Laporte, Jordi Alba; Busquets, Gavi, Pedri; Marco Asensio, Ferran Torres, Dani Olmo. Stol: Raya, Sanchez, Azpilicueta, Balde, Fati, Eric Garcia, Guillamon, Koke, Llorente, Morata, Pino, Sarabia, Soler, Pau Torres, Nico Williams. Tr.: Luis Enrique.

GJERMANIA (4-3-2-1): Neuer; Kehrer, Rudiger, Sule, Raum; Kimmich, Goretzka, Gundogan; Gnabry, Musiala; Muller. Stol: Ter Stegen, Trapp, Adeyemi, Bella-Kotchap, Brandt, Fullkrug, Ginter, Gotze, Gunter, Havertz, Hofmann, Klostermann, Moukoko, Sane, Schlottrerbeck. Tr.: Flick.

.

Të Ngjajshme

Anulohet gol i Real Madrid, VAR thërret arbitrin pasi realizon Rudiger (PAMJET)

admin

ASENSIOOOOOOOOOOOO EUROGOL! Real Madrid brenda 3 minutash realizon dy herë. Dyfishon Vini Jr (PAMJET)

admin

Juventusi harron penalizimin dhe Serie A, kualifikim në gjysmëfinale Kupe me golin e Bremer (PAMJET)

admin

Leave a Comment