November 28, 2022
Portali Shprehja

FFM merr vendim: Fitore për Shkëndijën në tavolinë

Komisioni i Garave të FFM-së në një seancë të jashtëzakonshme me rastin e incidentit në ndeshjen e sotme Shkupi – Shkendija nga 1/4 e finales së Kupës së Maqedonisë, ka marrë vendim për fitore zyrtarisht prej 3:0 në favor të ekipit tetovar, Shkëndija, kanë njoftuar nga FFM.

“Fusha e Shkupit, stadiumi në Çair, është pezulluar për zhvillimin e ndeshjeve të ligës dhe kupës. KF Shkupi i dorëzohet Komisionit Disiplinor të FFM-së. FC Shkupi duhet të regjistrojë një fushë për të luajtur ndeshjet nikoqire të paktën 100 kilometra larg stadiumit Çair në Shkup”, përfundon njoftimi nga FFM

Të Ngjajshme

Shumë zanate janë drejt zhdukjes

Opozita maqedonase insiston për zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kujdes! Edhe tetë gota ujë në ditë janë ende shumë sipas shkencës!

Leave a Comment