December 2, 2020
Portali Shprehja

Filipçe: 50 shtretër në Klinikën e ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe mëngjesin e sotëm ka vizituar klinikat interne pranë Kampusit Klinik “Nënë Tereza”, me çrast vizitoi edhe kovid qendrën që është hapur në Klinikën për Sëmundje të Syve.

“I gjithë sistemi shëndetësorë koordinohet me të gjitha institucionet e shëndetit publik. Në të gjitha institucionet po punojnë staf profesional. Punonjësit shëndetësorë janë lodhur, por nuk dorëzohen dhe japin maksimumin për trajtimin e pacientëve”, deklaroi Filipçe.

Në Klinikën për Sëmundje të Syve ka 23 krevate për pacientë me Covid-19, ndërsa sot ministri paralajmëroi për zgjerimin e kapaciteteve me 50 shtretër për pacientë me Covid-19 që do të vendosen në Klinikën për Vesh Hundë dhe Fyt (ORL).

 

The post Filipçe: 50 shtretër në Klinikën e ORL-së do të përdoren për pacientë me Covid-19 appeared first on Alsat.

Të Ngjajshme

Moti sot me vranësira mesatare dhe i ftohtë

admin

Sekullovska për kontestin me Bullgarinë: Politika hyri në histori, nuk ka më kthim prapa!

admin

Sekullovska: Lëvizjet e qeverisë në Sofje ishin të pritura

admin

Leave a Comment