May 11, 2021
Portali Shprehja

Filipçe: Më 28 prill arrijnë 200 mijë vaksina kineze kundër Covid-19

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi se me 28 prill do të arrijnë 200 mijë doza të vaksinave kineze kundër Covid-19.

“Mëngjesin e sotëm kemi marrë konfirmimin nga Ambasada kineze që vaksinat kineze duhet t’i presim me 28 prill”, tha mes tjerash ministri Filipçe.

 

.

Të Ngjajshme

Zaev pas takimit me Varhej: Nuk negociojmë për identitetin tonë!

admin

Gati amendamentet me të cilat do të ndryshohet teksti i Ligjit të Shtetësisë

admin

Diplomacia europiane: Hapni sa më shpejt negociatat me Tiranën dhe Shkupin

admin

Leave a Comment