April 12, 2021
Portali Shprehja

Filipçe: Vaksinën e AstraZeneca do ta japim vetëm tek personat mbi 60 vjeç

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se pas vlerësimit të Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA) për vaksinën e Astra Zeneca kundër Covid-19, autoritetet në vend kanë marrë vendim që me këtë vaksinë të imunizohen vetëm personat më të vjetër se 60 vjet, shkruan Alsat.

“Pas konsultimeve të sotme, kemi marrë qëndrim që vaksina e Astra Zeneca mos t`u jepet personave më të ri se 60 vjet në vendin tonë”, tha mes tjerash ministri Filipçe.

.

Të Ngjajshme

Dimri kaloi, ndërkohë qeveria nuk arriti të formojë një grup pune për planin e subvencioneve për ngrohje

admin

Shtetësia, Zaevi nesër takon Selën dhe Gashin

admin

46 viktima dhe 687 raste të reja me Covid-19

admin

Leave a Comment