May 26, 2022
Portali Shprehja

Finale e Kupës: Kamenica Sasa – As Junajted

Skuadrat e Kamenicës Sasa dhe AS Junajted, do të luajnë në finale të Kupës së Maqedonisë në futboll, në konkurencën e femrave. Skuadra e Kamenica Sasa ishte bindëse në terrenin vendas, duke mundur skuadrën e Borecit, me rezultat 8-0.

Tact Watches

Ndërkohë në sfidën e dytë, kishte më shumë gola dhe skuadra e Tiverisë nga Strumica, pësoi në terrenin vendas nga skuadra e AS Junajted, me rezultat 4-5.

Finalja e Kupës së Maqedonisë, në konkurencën e femrave do të zhvillohet më 18 maj, por ende nuk është caktuar vendi i zhvillimit të kësaj sfide. (Foto: Gol.mk)

.

Të Ngjajshme

Kur u krijua kopshti i parë zoologjik në botë?

Mëngjesi i shpejtë: Omëletë në një bukë baguette

SHBA, BE dhe Britania e Madhe mbështesin hetimin e krimeve të luftës në Ukrainë

Leave a Comment