January 28, 2022
Portali Shprehja

Fiorentina nuk ndalet, Vlahovic rishkruan historinë në Serinë A (Video)

Fiorentina dhe Dusan Vlahovic nuk ndalen.

Skuadra vjollcë ka mundur 3-2 Bologna-n në transfertë dhe është ngjitur në vendin e pestë të renditjes duke parakaluar Roma-n.

Tact Watches

 

Maleh (33′) ka zhbllokuar ndeshjen në Dall’Ara, ndërsa Barrow (42′) ka barazuar për vendasit në të 42-ën, me pjesën e parë që është mbyllur në barazim.

Biraghi (52′) ka kthyer në avantazh Fiorentina-n në pjesën e dytë dhe Vlahovic (67′) ka realizuar të tretin për miqtë me penallti.

Dusan Vlahovic është bërë vetëm lojtari i katërt në historinë e Serisë A që shënon të paktën 30 gola në një vit kalendarik nën 22 vjeç pas Meazza-s në 1930, Borel në 1933 dhe Angelillo në 1958.

Hickey (83′) ka fiksuar shifrat në 3-2.

(function (el) { window.addEventListener(“message”, (event) => { if (event.origin.startsWith(“https://www.sofascore”)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + “px”; } } }); })(document.getElementById(“sofa-standings-embed-33-37475”));

Standings provided by SofaScore LiveScore

.

Të Ngjajshme

Gosens flet si zikaltër: Interi, zgjedhje e lehtë! Mbaj mend kur Bastoni…

admin

United e bleu si super talent duke paguar 22 mln euro, tani e huazon në Skoci!

admin

E KRYER | Interi merr edhe një sulmues, paguan 800 mijë euro rrogën e tij!

admin

Leave a Comment