September 27, 2020
Portali Shprehja

Fitimet e ‘Zoom’ ngriten për 350 për qind më shumë

Ofruesi i shërbimit të komunikimit video me bazë në Kaliforni raportoi fitim neto prej 185.7 milionë dollarë për tremujorin deri më 31 korrik – më shumë se 3,300% krahasuar me një vit më parë, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

Të ardhurat në tremujor ishin 663.5 milion dollarë – një rritje prej 355%.

Aksionet e Zoom arritën një rekord të lartë të hënën përpara deklarimit ë fitimeve dhe më pas u rritën me 28% në tregtinë pas orëve pasi u publikuan numrat. /Lajmi.net/

 

Të Ngjajshme

Aplikacioni kundër Covid-19 edhe për moshat mbi 16 vjeç

admin

Google Maps tani shfaq rastet me Covid-19 në zonën tuaj

admin

Tesla pëson ndërprerje të rrjetit duke i lënë pronarët të paaftë të lidhen me makina

admin

Leave a Comment