January 27, 2021
Portali Shprehja

Fitore e lehtë, por Pirlo “kritikon” Juventusin e tij: Mjaft me egoizma!

Andrea Pirlo, trajneri i Juventusit, foli për Sky Sport pas fitores 4-1 kundër Ferencvaros: “Ne mund të kishim bërë më mirë për sa i përket lojës, bëmë gabime sipërfaqësore edhe sepse loja kishte shkuar në tatëpjetë. Ishte e rëndësishme për të marrë një rezultat, por ne duhet të përmirësohemi.

Jam dikush që flas shumë me lojtarët, por ata shkojnë në fushë. Ata duhet të bëjnë zgjedhjet e duhura. Në disa raste ata mund të shkëmbejnë topin më mirë para portës. Duhet të jeni më pak egoista dhe ta mbyllim ndeshjen më herët “.

Arthur?
“Ai nuk ishte mirë që nga fillimi, kishte probleme me stomakun. Nuk ishte i gatshëm të garonte, nuk ishte në gjendje për të luajtur ndeshjen. Ne donim ta hiqnim pas 20 minutash, por ai donte të vazhdonte”.

Krosimet?
“Ne duhet të jemi më agresivë, duhet të ndjekim futjet pa top. Kur topi hapet në krah, duhet të rrëshqasim shpejt, duhet të ndjekim futjet e mesfushorëve”.

Sulmi?
“Për momentin dy sulmues plus dy  krahu, shpresojmë t’i kemi të gjithë fizikisht mirë. Pastaj do të vlerësojmë. Për momentin nuk i kemi pasur të gjithë 100%, por po punojmë”.

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment