January 17, 2022
Portali Shprehja

Fjala më e gjatë në botë, duhen 3 orë e gjysmë për ta shqiptuar

Është një fjalë që ka 189 mijë e 819 shkronja, është emri i vërtetë i një proteine gjigante që quhet Titus, transmeton lajmi.net.

Proteinat zakonisht emërtohen duke grumbulluar emrat e kimikateve që i bëjnë ato, dhe meqenëse Titina është proteina më e madhe e zbuluar ndonjëherë, emri i saj duhet të ketë qenë po aq i veçantë

Tact Watches

Kjo është fjala më e gjatë në botë dhe për ta shqiptuar iu nevojiten jo më pak se 3 orë e gjysmë.

Këtu mund ta gjeni fjalën më të gjatë ndonjëherë. /Lajmi.net/

.

Të Ngjajshme

​Tri shenjat e horoskopit do të jenë me fat në janar – do të fitojnë para

admin

Cili është aplikacioni që përdoret më së shumti në Kosovë?

admin

Gruaja rrah keq nxënësin pasi ia goditën veturën me topa bore

admin

Leave a Comment