18.5 C
Skopje
July 16, 2019
Informacione Vendi

Flet dëshmitari që barti të mbijetuarit e tragjedisë së autobusit (VIDEO)

Tact

Muzaferi është banor i Llaskarcës dhe i përlotur rrëfen si i transportojë tre të mbijetuar nga tragjedia e rrokullisjes së autobusit.


Ai ishte i pari që në makinën e tij mori shoferin e autobusit dhe dy udhëtarë tjerë dhe i çojë nga Llaskarca ku u përplas autobusi e deri në spitalin ushtarak “8 shtatori” në Shkup!

Sot pas vizitës Ministri i Shëndetësisë Venko Filpce para gazetarëve konfirmoi se vikkttimat janë 14 dhe jo 15 siç flitej mëngjesin e sotëm, ndërsa 7 të tjerë ndodhen në gjendje të rëndë. Për momentin nga 7 pacientët në gjendje të rëndë 4 janë të shtruar në spitalin “9 shtatori” ndërsa 3 të tjerët në Klinikën Universitare “Nënë Tereza”.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Përveç Katica Janevës edhe një prokuror/e tjetër e involvuar te rasti “Boki 13”?

shprehja

Ky është biznesmeni i shantazhuar që ‘dridhi’ Specialen në Maqedoni

shprehja

VIDEO/ Bastiset televizioni i njohur në Shkup dhe pronari i saj

shprehja