November 29, 2021
Portali Shprehja

Flet djali i shoferit të dytë: Isha në Sofje, e njoha babain, ai ka qenë duke fjetur!

Besar Memedi është i biri i Kadri Memetit, shoferit të dytë të autobusit të kompanisë “Besa Transa” që ka humbur jetëën pas djegies së autobusit në Bullgari. Në një deklaratë ekskluzive për televizionin kombëtar bullgar, BNT, ai kathënë se në moentin e tragjedisë babai i tij nuk ka qenë duke vozitur. Për babain e tij ka thënë se shpeshherë ka vozitur deri në Gjermani dhe Turqi dhe se i ka jhur mirë rrugët. Sipas Besarit, autobusi ka qenë në gjendje të rregullt teknike, transmeton Zhurnal.

Babai i ti tashmë i ndjerë, Kadriu, nuk ka lejuar njerëz në autobus me bagazh të rrezikshëm- as me mjete piroteknike, e as me karburante. “Autobusët anë qenë tre vite të vjetër dhe teknikisht në rregul”, ka thënë Besari.

Tact Watches

Sipas tij, nga lista e të mbijetuarëve në tragjedi, është një me emër Shadi Naufal Saleh, por emri i tij nuk gjendet në listën e udhëtarëve, raporton BNT.

Videon mund ta përcillni në këtë link: https://bntnews.bg/news/ekskluzivno-pred-bnt-sinat-na-vtoriya-shofyor-na-avtobusa-potvardi-za-smartta-mu-1176485news.html

Të Ngjajshme

Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në RMV! KSI prite të diskutojë për variantin e ri Omicron

admin

Tre të lënduar në aksidentin në autostradën “Struma” pritet që sot të transferohen në Shkup

admin

Tetovë, vaksinimi kundër Covid-19 do të vazhdojë vetëm në Shtëpinë e Shëndetit

admin

Leave a Comment